Mala: Duhet të shpërblej besimin që po më jepet

0

Esat Mala foli pas ndeshjes së kombëtares sonë të 21-vjeçarëve ndaj Spanjës. Lojtari i Partizanit bëri debutimin me fanellën kuqezi në minutën e 67-të të sfidës.

NDESHJA – “Mendoj se ishte një ndeshje e përgatitur mirë, por ishim të pafat pasi u ndëshkuam në minuta e fundit, uroj që të na ndihmojë për të ardhmen, të shohim gabimet dhe të përmirësohemi për të ardhmen”.

SYNIMET – “Duhej të njihesha me Superioren në vitin e parë, ndërsa këtë edicion duhet të shpërblej besimin që  po më japin. Kombëtarja është dëshira e çdo lojtari. Unë do jap më të mirën për vendin tim. Duhet ta marr çdo gjë me qetësi dhe të shoh përpara”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.