Luftëtari i MMA-së çudit mediat: Kam marrë mësime online në platformën “Zoom”, por nuk jam stërvitur për ndeshjen e titullit kampion

0

Të gjitha sportet në mbarë botën u pezulluan përshkak të pandemisë COVID-19, këtu u përfshi edhe UFC, e cila është kompania më e madhe e luftimin në kafaz. Megjithatë, MMA iu rikthye shpejt normalitetit, duke u bërë sporti i parë që “theu” rregullin e karantinës.

Diçka mjaft interesante ka ardhur nga ish-kampioni i botës me origjinë nga Hawai, Max Holloëay, i cili ka deklaruar se 3 muaj me rradhë ka marrë leksione në platformën “Zoom”, por nuk ka patur asnjë shok për tu stërvitur.

Kjo është një lëvizje jo shumë e zgjuar nga Max Holloëay, i cili ditën e shtunë do të ndeshet përballe kampionit Alexander Volkanovski, ku ndaj të cilit humbi dhe titullin në një sfidë totalisht të dominuar. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.