Lojtari shqiptar është modeli që të tjerët nuk duhet të ndjekin, tani do të largohet edhe nga Lille

Talenti nuk do të thotë asgjë nuk ke përkushtim dhe të qëndrosh me këmbë në tokë. Rasti i Edon Zhegrovës është shembulli i pastër i lojtarëve shqiptarë, sa i përket modelit që nuk duhet të ndjekin. Një futbollist me potencial të jashtëzakonshëm, por për shkak të sjelljes së gabuar dhe mungesës së punës, nuk i ka marrë asgjë karrierës së tij, nga pika ku mund të mbërrinte.

Së fundmi Zhegrova ishte pjesë e Lille në Ligue 1, por asnjëherë nuk ka qenë titullar i paprekshëm. Mediat në Francë raportojnë se lojtari është i mërzitur nga mënyra sesi po e trajtojnë dhe do të largohet në merkaton e janarit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online