Locatelli dëshiron që të transferohet te Juventusi, Sasuolo përfiton nga situata dhe luan me bardhezinjtë: E duan edhe në Angli

0

Locatelli tregoi në Europianin e fundit se është rritur ndjeshëm dhe mund të jap shumë kontribut në ekipet më të mëdha. Juventusi ishte ekipi i parë që e kërkoi menjëherë për ta transferuar, por me rritjen e rivalitet, është radha e Sasuolos që të luajë për ofertën më të mirë.

Shefi ekzekutiv i kësaj skuadre, Giovani Carnevali, ka treguar hapur dëshirën e futbollistit: “Locateli dëshiron që ta shesim te Juventusi. Por ata duhet të paguajnë çmimin e duhur. Arsenali ka bërë ofertën për të, por gjithashtu edhe një skuadër tjetër ka hyrë në garë”, ka thënë Carnevali. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.