Llogaritë për vendin e parë në grup/ Nuk kërkohen me patjetër dy fitore, Shqipërisë i mjafton barazimi me Islandën nëse…

0

Shqipëria do të përballet me Izraelin dhe Islandën për të mbyllur takimet e shtatorit dhe njëkohësisht të Ligës së Kombeve. Objektivi i kuqezinjëve mbetet vendi i parë, që është vështirësuar jo pak pas humbjes në shtëpi me Izraelin. Tashmë do të shkojmë në transfertë dhe i vetmi objektiv për të mbetur në lojë është fitorja. Por dy fitoret me Izraelin dhe Islandën nuk janë e vetmja rrugë për të qenë në kryesim.

Nëse Shqipëria arrin të fitojë me dy ose më tepër gola diferencë ndaj Izraelit, atëherë do të mjaftonte edhe një barazim me Islandën për të qenë të parët. Nëse kuqezinjtë fitojnë vetëm me një gol diferencë të shtunën, atëherë edhe fitorja në shtëpi me Islandën kthehet po kaq e detyrueshme. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.