LIVE, FA CUP është histori më vete! Declan Rise godet Geraldo Bajramin në shansin e fundit, Chelsea mund të eliminohet nga Plymouth

FA Cup është një histori më vete ku ekipet e Kategorive më të ulëta mund të përballen denjësisht me ato elitare. Kiddermanster i Geraldo Bajramit ishte shumë pranë befasisë së madhe. Ekipi i Kategorisë së 6 në Angli po mundte skuadrën që ndodhet në vendin e pestë në Premier League.

Por Declan Rise barazoi rezultatin me golin e shënuar në minutat shtesë. Aktualisht kjo ndeshje do të vazhdojë në kohën shtesë të 30 minutave të tjera për të përcaktuar fituesin. E njëjta situatë tronditëse përsëritet edhe te Chelsea-Plymouth, teksa ekipi i Tuchel nuk arriti më shumë se barazimi 1-1 ndaj Plymouth. /Sport Ekspres/