Lidhje me narkotrafikun, ish lojtarit të Barçës “i ngrijnë” pasurinë!

0

Rafa Markez është një legjendë e futbollit meksikan. Vitet e tij më të mira kanë qenë ato të Barcelonës, në vitin 2014 ishte në Verona, nga viti 2015 është kthyer në atdhe, në Atlas. Por, aty e ka arritur Ministria e Thesarit në SHBA. Kapiteni i Meksikës, në fakt, rezulton mes 22 personave të dënuar për raporte me narkotrafikantët: pasuritë e tij në SHBA janë ngrirë dhe i është ndalur çdo shtetasi amerikan që të negociojë me lojtarin, që ka kaluar edhe nga MLS, me Nju Jork Red Bullin.

Markez është përfshirë në listën dhe “pemën” apo “rrjetin” e narkotrafikantit Raul Flores Hernandez, dhe të klanit Flores. Sipas Uashingtonit, Markez, por edhe këngëtari Hulion Alvarez, kanë vepruar dhe kanë përfituar asete për llogari të Raul Flores Hernandez. Aksioni i sotëm ishte ndër më të rëndësishmit në lidhje me kartelët e drogës në Meksikë dhe jo vetëm. Sanksionet janë fryt hetimesh gjatë viteve që kanë goditur edhe 43 klube, mes të cilëve ai futbollistik (Klub Deportivo Morumbi).

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online