Lajmi i mirë nga Hungaria/ Nuk shkon ende në grumbullim mbrojtësi më i mirë, është pjesë e Bundesligës

Hungaria ka nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Shqipërisë që do të luhet si një finale për të dy Kombëtaret. Hungarezët do të luajë pa praninë e tifozëve për shkakun e koreve rac.iste dhe sendeve që janë hedhur në përballjen ndaj Anglisë. Nga ana tjetër nuk po grumbullohet ende me ekipin mbrojtësi Ëilli Orban.

Ky i fundit vjen nga Leipzig në Bundesligë dhe është kryesori në prapavijën e trajnerit Rosi. Orban po kalon një dëmtim dhe nuk luajti as në ndeshjen e fundit të Lepzig ndaj Bochum. Nëpërmjet një njoftimi Federata Hungareze e Futbollit shprehet se Orban nuk është i është bashkuar ende Kombëtares dhe do të pritet deri në ditët e fundit për të parë sesi do të jetë gjendja e tij. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online