Lajme të këqija nga Kina, Interit i bllokohen milionat

0

Milionat kineze, një ëndërr e bukur për t’u ringritur, për klubet e Milanos, por edhe një makth, nëse gjërat nuk shkojnë si parashikohet. Milani ka shpenzuar shumë dhe tashmë nuk po di si të shlyejë borxhet ndërsa Interi ka halle të tjera.

Suning është shumë i fuqishëm financiarisht, por grupi që zotëron Interin ka vështirësi për të futur fonde në Itali.

Nga Kina vijnë lajme se qeveria kineze ka në plan të ndalë daljen e fondeve nga Kina dhe do të kontrollohen rreptësisht gjithë investimet jashtë vendit. Sidomos për investimet në futboll jashtë Kinës do të ketë kufizime të rrepta, sipas dokumentit të publikuar sot ne mediat italiane, ndaj Interi është në vështirësi, sepse nuk mund të përfitojë milionat nga kontratat e sponsorizimit dhe fonde të Suning për shpenzimet operative dhe për merkaton. Nga këto pengesa lindin edhe debatet nëse Interi ka mundësi të blejë apo jo në janar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.