LAJM I FUNDIT/ Gafa e madhe e UEFA-s, ankesa e Atletiko Madrid bën që të përsëritet sërish shorti i Champions League nga e para

0

Shorti i hedhur në Champions League në orën 12 nuk do të ketë më vlerë. Një gafë e madhe do të vinte nga UEFA teksa në përzgjedhjen e goglave, Manchester Untied u hoq si mundësi për Atletiko Madrid. Kjo pasi djajtë e kuq ishin përzgjedhur më herët për Vijareal, por nuk mund të luanin pasi ishin në të njëjtin grup.

Pra një gabim i UEFA-s që e hoqi si mundësi Manchester United si kundërshtar i mundshëm për Altetiko Madrid dhe spanjollët gjetën Bayern Munchen. Skuadra spanjolle është ankuar në UEFA dhe së fundmi ka ardhur reagimi i UEFA-s që ka kërkuar falje për një problem me sistemin dhe shorti do të ripërsëritet në orën 15:00. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.