Lacio kërkon talentin e Shqipërisë U21, edhe dy klube italiane synojnë shërbimet e tij

Kristian Shpendi është vënë në qendër të vëmendjes pas sezonit të shkëqyer që la pas. Golat e tij e dërguan Çezenën në Serinë B, duke e bërë një nga lojtarët më të spikatur në kampionat. Klubi bardhezi është në pritje të një oferte të duhur për të përfituar nga shitja e kartonit të sulmuesit shqiptar.

Interesi për të nuk mungon. Sipas “Il resto dell Carlino”-s, Lacio po punon për të transferuar talentin e Shqipërisë U21. Për Kristian Shpendin interesohen gjithashtu Fiorentina dhe Torino./Halit Delibashi-Sport Ekspres/