Lacio i prish punë Vedat Muriqit, “pirati” do të largohet nga La Liga për faturën “e kripur”

0

Kanë ngecur tratativat mes Mallorcas dhe sulmuesit shqiptar Vedat Muriqi. Arsyeja kryesore e këtij ngërçi është shifra e lartë e kërkuar nga Lazio. CEO i Mallorcas, Alfonso Diaz shpjegoi se klubi nuk mund të kënaqë interesat e Lazio që kërkon 12 milionë euro.

“Po punojmë për Muriqin, por ka një diferencë të madhe mes asaj që mund të ofrojmë ne dhe asaj që kërkon Lazio. Ne i njohim burimet tona financiare, i dimë limitet dhe nuk mund t’i kalojmë ato”, u shpreh Diaz. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.