Laçi në ndeshjen hapëse, makthi i Partizanit

0

Duro, Starova, Sormani, Juliano! Partizani e ka nisur me këta trajnerë në 4 sezonet e fundit dhe 3 prej tyre e kanë nisur kampionatin kundër Laçit.

Sezoni 2014/15: Shpëtim Duro në drejtim, barazim në Laç  1-1, Raçiç e Doku. Jo keq, fundja dihet që Laçi është kockë e fortë në shtëpi.

Një vit më pas, Starova në drejtim, por sërish barazim, në Tiranë, 1-1, Çela e Sukaj.

Me fat Sormani, vjet evitoi Laçin dhe fitoi në debutim.

U ndryshua stadiumi, duke tentuar në “Selman Stërmasi”, erdhi edhe trajner nga Italia, por debutimi mbetet makth, bile Juliano shkoi edhe më keq, duke humbur. Sa për statistikë, Laçi nuk i shënonte Partizanit prej 7 ndeshjesh!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online