Kush është Lewandowski? Bayern Munchen e nis Bundesligën me avazet e vjetra, arbitri nuk jep minuta shtesë se po turpëronin kundërshtarin

0

Kush është Lewandowski? Polaku është larguar, por Bayern Munchen nuk e ndien këtë mungesë, të paktën jo në Bundesligë. Në mbrmëjen e djeshme është luajtur java e parë, teksa bavarezët matën forcat ndaj Frankfurt në transfertë.

Kjo ndeshje duhej të ishte shumë e vështirë për gjigandët e Bundesligës, por nuk rezultoi e tillë. Ata arritën që të fitonin me shifrat 1-6 falë golave të Kimish, Pavard, Mane, Gnabry dhe dopietës së Muisala. Arbitrat kanë zgjedhur që të mos akordojnë më minuta shtesë për të mos i zgjatur vuajtjen Frankfurtit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.