Kupa e Shqipërisë kthehet në një Superiore të dytë, klubet mbajnë hapur derën e emergjencës për në Europë

0

Ditën e sotme janë luajtur 6 nga 8 ndeshjet e Kupës së Shqipërisë. Fati ishte përkrahë klubeve që luajnë në elitën e futbollit shqiptar, duke e kthyer këtë kompeticion në një “Abissnet Superiore” të dytë. Të gjithë ekipet që do të marrin pjesë në fazën pasardhëse të Kupës së Shqipërisë janë pjesë e Superiores, teksa ekipet nga Katergoria e parë janë eliminuar.

Kështu, klubet e elitës mbajnë të hapur derën e emergjëncës për Europë. Gara për një vend në Kupat e Europës përmes kampionatit pritet të jetë e fortë dhe e lu.ftuar deri në fund, prandaj Kupa e Shqipërisë është një shans i mirë për të shkuar në turet kualifikuese të UEFA-s./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.