Kupa e Shqipërisë/ Egnatia eliminon Kukësin dhe e nxjerr nga gara, Flamurtari kalon Kastriotin për turin tjetër

0

Në ditën e sotme janë mbyllur ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë. Surpriza të bukura vijnë nga Flamurtari që arrin të kalojë Kastriotin me shifrat 2-4 për të kaluar turin në tjetër, ndërsa ndeshja e parë ishte në barazimin pa gola.

Gjithashtu Egnatia ka arritur që të kalojë Kukësin. Verilindorët fituan me shifrat 1-0 falë realizimit të Taipit nga penalltia, por në të parën humbën me shifrat 3-1. Vllaznia fitoi me shifrat tenistike kundër Pogradecit 6-1 dhe asnjë surprizë për t’u veçuar. /Sport Ekspres/

 

Vllaznia-Pogradeci 6-1 Mustedanagiç 1′, Aralica 9′, 16′, Latifi 14′ p, Hoxhaj 23′, 26’/ Topllari 55′

Teuta-Korabi 2-0 Kotobelli 10′, Plaku 87′

Skënderbeu-Bylis 2-2 Meksi p 23′, Berisha 45’/ Qardaku 14′, 74′ Penallti 4-2

Partizani-Besëlidhja 2-0 Rrapaj 81, Zhunior 85′

Laci-Tomori 1-1 Guindo 73’/ Nako 24′

Kukësi-Egnatia 1-0 Gj Taipi 40′ p

Kastrioti-Flamurtari 2-4 Karakaçi (p) 13′, Mudrazhija 90’/ Diamanti 39′, 90′, Pjeshka 67, Ribaj 90′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.