Kthehet në Serinë A si kapiten, Kastriot Dermaku mëson sa do të qendrojë jashtë fushave

0

Pas aventurës me Parmën, Kastriot Dermaku kthehet përsëi në Serinë A. Këtë herë së bashku me shiritin e kapitenit në krahë. Leçe ka bërë zgjedhjen dhe mbrojtësi shqiptar jetë kapiteni i ekipit për këtë sezon. Por verdhekuqve do i duhet të bëjnë për pak kohë pa Dermakun.

Lojtari shqiptar u dëmtua në ndeshjen e Kupës së Italisë mes Leçes dhe Çitadelës dhe sot ka mësuar gjendjen e tij shëndetësore. Dermaku ka pësuar një dëmtim të shkallës së parë të kofshës së majtë. Një dëmtim ky që do e lërë jashtë fushave për 1-2 javë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.