Kryeqytetit i kthehet derbi, tifozi i çmendur i Tiranës shfaqet përkrahë presidentit të Partizanit

Mbrëmjen e nesërme e gjithë vëmendja do të jetë sërish te “Air Albania”. Por këtë herë jo për Kombëtaren, por për derbin e zjarrtë të kryeqytetit. Ndeshja Partizani-Tirana do të luhet nesër duke filluar nga ora 19:00 dhe pritet të mbushë shkallët e “Air Albania”-s.

Por rivaliteti i zjarrtë që ekziston mes dy tifozerive është lënë mënjanë për një moment nga Alban Berisha. Tifozi i çmendur i Tiranës është parë përkrahë presidentit të Partizanit, Gaz Demi, së bashku me gazetarin Gerti Çarçani. Ky i fundit ka postuar një foto në llogarinë e tij në “Instagram”, ku ka shkruar: “Derbi filloi… Diçka po gatuhet”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

-+

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online