Kroacia, Modriç: I trishtuar, por krenar

0

Luka Modriç fitoi “Topin e Artë” të turneut në Rusi, ndërsa për atë të vërtetin duhet të presë edhe një vit. Kroacia e tij humbi finalen e Kupës së Botës përballë Francës dhe natyrisht që rezultati i ndeshjes në Luzhniki e zhgënjeu kapitenin.

“Jam i trishtuar sepse humbëm, por në anën tjetër jam krenar për atë që arritëm të bënim në Rusi. Nuk është e lehtë ta pranosh humbjen. Duhet të presim që emocionet e një ndeshje kaq të rëndësishme të ulen. Ishim ekipi më i mirë në fushë, në pjesën më të madhe të ndeshjes, por na mposhtën me gola të pafatë. Francezët festuan, por ne jeni krenarë”, tha Modriç.

Ylli i Realit të Madridit u largua me kokën lart nga finalja në Moskë: “Dhamë zemrën në fushën e lojës. Dhamë gjithçka që kishim, madje edhe më tepër. Për fat të keq humbëm dhe nuk arritëm ta fitonim trofeun, por realizuam diçka që do të mbahet mënd gjatë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.