Korabi mund Apoloninë dhe është fitues i Play Off në Kategorinë e Parë, tani e pret finalja e vërtetë për Superioren

Korabi ka arritur që të fitojë ndaj Apolonisë me shifrat 3-2. Një spektakël i vërtetë për të nxjerrë fituesin e Kategorisë së Parë së fazës së Play Off. Pas këtij suksesi të madh, Korabin e pret finalja e vërtetë e Superiores.

Kjo skuadër do të ndeshet me Egnatian, për të përcaktuar edhe ekipin që do të jetë në sezonin e ardhshëm, në elitën e futbollit të Shqipërisë. Geci, Mziu dhe Marku ishin golashënuesit në ndeshjen e sotme, në këtë fitore të madhe ndaj Apolonisë. /Sport Ekspres/

Korabi – Apolonia 3-2 Geci 1′, Mziu 64, Marku 80’/ Krasniqi 5′, Diop 90′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online