Korabi dhe Egnatia luajnë për biletën e vetme të Superiores, ja stadiumi dhe dita kur do të luhet kjo finale

0

Korabi bëri një hap të suksesshëm pak ditë më parë, kur mposhti Apoloninë me rezultarin 3-2 për një vend në Play Out. Tashmë dibranëve i duhet dhe një sforco e radhës ndaj Egnatias për të arritur objektivin maksimal, ngjitjen në “Abissnet Superiore”.

Nga ana tjetër skuadra e Egnatias, pasi mposhti konkurencën e dy skuadrave më histori si Skënderbeu dhe Dinamo, i duhet me patjetër kjo fitore për të qëndruar në ligën elitare. Ndeshja vendimtare mes Korabit dhe Egnatias do të luhet më datën 31 maj në orën 17:00 në Rrogozhinë, në stadiumin “Arena Egnatia”. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.