Kombëtarja bën bashkë edhe qeveritë shqiptare, Albin Kurti do të ndjekë kuqezinjtë në “Air Albania”

Kombëtarja shqiptare luan sot një nga ndeshjet më të rëndësishme të grupit E. Kuqezinjtë përballen me Republikën Çeke, duke nisur nga ora 20:45. Ashtu siç ka ndodhur gjithmonë, Kombëtarja bën bashkë të gjithë shqiptarët, e këtu nuk bëjnë përjashtim as politikanët.

Megjithëse raportet mes dy qeverive shqiptare, të Shqipërisë dhe Kosovës, nuk kanë qenë në pikën më të mirë të mundshme kohët e fundit, Kurtin dhe Ramën i bën bashkë ekipi kombëtar. Sipas “Supersport”-it, kryeministri i Republikës së Kosovës, zoti Albin Kurti do të jetë i pranishëm në “Air Albania” për ta ndjekur nga afër Shqipërinë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online