Klopin e thërrasin “përbindësh”, Liverpuli po “përpin” Premier Leaguen para kohe

0

Liverpuli nuk i njeh krizat e mëdha apo ato më të vogla. Me Jurgen Klop dilet nga stadiumi vetëm me 3 pikë, sidomos nëse flasim për “Anfield Road”, atje ku askush nuk ka shansin më të vogël për të fituar.

Nê mbrëmjen e sotme është fituar 2-0 ndaj Sheffield Wendsay falë golave të Salah dhe Mane. Një ndeshje kjo e kontrolluar nga minuta e parë te e fundit aqsa edhe zotërimi i topit ishte 74% për Liverpulin. Makineria që ka ndërtuar “përbindëshi” Klop është e frikshme, ndërsa ndodhet 13 pikë larg Leiçesterit në vendin e dytê dhe ka njê ndeshje pa zhvilluar. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.