Klasi anglez! Të gjithë po dënojnë Anglinë sepse fitoi 20-0 ndaj Letonisë, i hoqi dëshirën për të luajtur futboll

0

Anglia e femrave ka arritur që të fitojë ndaj Letonisë në shifrat 20-0. Por nëse mendoni se ky triumf është duatrokitur nga tifozët dhe ambienti i futbollit anglez, në fakt gaboheni. Vetë Federata dhe tifozët kanë dënuar sjelljen e lojtareve dhe trajneres Sarina Wiegman, që nuk toleruan sadopak.

Kjo pasi anglezet janë një nga ekipet më të forta në botë, ndërsa Letonia po përpiqet që të zhvillojë tani futbollin e femrave. E sigurisht që pas një humbje të tillë, nuk do të jetë e lehtë që të rigjejnë motivin dhe forcën për të vazhduar më para, ndërsa sinjalet u dhanë edhe gjatë ndeshjes. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online