“Kjo veçori vihet re në futbollin shqiptar”! Mema flet pas humbjes me Bylisin: Sot u munduam, nuk duhet ta falësh kundërshtarin

0

Kukësi ka marrë një tjetër fitore të madhe, këtë herë ndaj Tiranës. Verilindorët fituan në shifrat 2-0 ndaj bardhebluve në një ndeshje që pati shumë mundësi nga të dy ekipet. Goli i parë u shënua nga Johnson Oëuso, teksa Bekaj nuk arriti ta ndalte topin pa kaluar vijën e portës. Më pas duhej sërish një goditje standarte që Bytyqi të vuloste fatin e takimit.

Kështu ekipi i Hallacit merr fitoren jetike dhe i gëzon të gjithë në Superiore pasi kampionati mbetet ende i hapur sa i përket garës për titull. Nga krahu tjetër Shensoji vazhdon të grumbullojë pikë me Bylisin. Një tjetër fitore ka mbërritur kundër Kastriotit me shifrat 1-0. Goli i vetëm u shënua nga Doi në minutën e 78, sulmuesi japonez që u zyrtarizua vetëm tre dit më parë te ballshiotët. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për Oversport:

Mema: “Sot jemi munduar, futbolli ka edhe episode. Ne i kishim dhe nuk shënuam. Një gjë të bie në sy në kampionatin shqiptar, të gjitha ekipet janë të forta. Nuk duhet ta falësh kundërshtarin në asnjë moment. Problemi kryesor i yni është pësimi i golit. I pësojmë golat shumë lehtë. Loja jonë është me hope, herë mirë dhe herë keq”.

Kapllanaj: “Rezultati të kënaq, tre pikët janë me vlerë dhe ndikojnë në renditje. Bylisi ka merituar pikë më tepër, por ndonjëherë edhe fati nuk të do. Ne nuk kemi vjedhur asgjë, kemi marrë dy fitore rresht, dy fitore të merituara. Vëllai është kthyer nga mjekimi që ka pasur dhe është shumë mirë nga ana shëndetësore. Ne do të luajmë futboll të bukur dhe fair play. Nuk do të krijojmë asnjë problem. Ne duam mbijetesën fillimisht, por duke parë pikët dhe diferencën e vogël me ekipet e tjera, pse jo edhe në Europë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.