“Kemi një nga talentet shqiptarë më të mëdhenj”, Lokomotiva prezanton Kallakun: E kam të lehtë nga djemtë e Kombëtares

0

Lokomotiva e Zagrebit ka prezantuar prurjen më të re në skuadrës, Sherif Kallakun. Mesfushori që i dha shumë gjenialitet Superiores ka nisur kështu eksperiencën e re në Kroaci, duke e parë si një trampolinë për një hap edhe më të madh në karrierë.

“Kemi marrë një nga talentet shqiptarë më të mëdhenjë”, është kjo mënyra sesi Lokomotiva e Zagrebit e ka prezantuar ish-lojtarin e Teutës dhe njëkohësisht kapitenin e Shqipërisë U-21. Në fjalët e thënë shkurtimisht për këtë lëvizje, Kallaku është shprehur: “Unë i njoh të gjithë lojtarët e Shqipërisë që janë te Lokomotiva, prandaj do ta kem të lehtë këtu. E kam ndjekur këtë skuadër nga afër dhe dua që të vazhdojmë me fitore edhe në sezonin e ardhshëm”, u shpreh Kallaku. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.