Kategoria e Parë, renditjet/ Korabi fiton dhe i bashkohet Dinamos, Flamurtari ngec me Pogradecin

0

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar edhe ndeshjet e Kategorisë së Parë. Korabi ka arritur që të fitojë ndaj Erzenit në shifrat 1-0 duke iu bashkuar kështu kryesimit me Dinamon në grupin A. Sa i përket përballjes mes Besëlidhja-Oriku është ndarë në barazimin pa gola.

Ndërkohë në grupin B, Flamurtari nuk ka arritur më tepër sesa barazimi 1-1 ndaj Pogradecit, duke mos pasur vazhdimësinë në rrugën e fitoreve. Tomori arriti që të fitonte ndaj Besës në shifrat 1-0 dhe Lushnja mundi Turbinën 2-1. /Sport Ekspres/

Kategoria e Parë, Grupi A

Besëlidhja-Oriku 0-0

Korabi-Erzeni 1-0 Ismailaj 63’

Kategoria e Parë, Grupi B

Tomori-Besa 1-0 Canko 36’

Lushnja-Turbina 2-1 Etudaiye 42’, Hysi 62’/ Spahiu 9’

Pogradeci-Flamurtari 1-1 Tako 84’/ Diamanti 35’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.