Kategoria e Parë, renditjet/ Burreli mposht Korabin dhe ndizet grupi A, Lushnja humb ndaj Pogradecit

0

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe ndeshjet e radhës në Kategorinë e Parë. Grupi A është më i flakti atje ku Burreli ka mposhtur në shifrat 3-0 Korabin. Të shumta janë ekipet që pretendojnë vendin e parë në fundin e këtij kampionati, për të kërkuar ngjitjen në elitën e Superiores.

Nga krahu tjetër Lushnja po vazhdon që të humb terren, këtë herë duke dështuar në shtëpi pasi është mposhtur në shifrat 0-2 ndaj Pogradecit. Sa i përket Tomorit, ekipi nga Berati nuk ka arritur që të marrë tre pikët pasi është barazuar në minutën e fundit nga Turbina.  /Sport Ekspres/

Kategoria e Parë, grupi A

Besëlidhja-Erzeni 1-0 Hajdari 62’

Burreli-Korabi 3-0 Toma 5’, 41’, 51’

Vora-Oriku 1-0 Gjinollari 14’

Kategoria e Parë, grupi B

Tomori-Turbina 1-1 Canko 76’/ Zaimi 89’

Lushnja-Pogradeci 0-2 Dragoi 45, Lickollari 46’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.