Kategoria e Parë, Renditja/ Rikthimi i gjen me tjetër fytyrë, Dinamo gjen fitoren dhe Elbasani shpërthen në gola

0

Ditën e sotme kanë përfunduar edhe ndeshjet e para pas pandemisë për Kategorinë e Parë. Një ditë pozitive kjo për të dy klube të mëdha shqiptare, që fatkeqësisht enden në kategoritë inferiore vitet e fundit dhe rrezikojnë mbijetesën në kampionat. Dinamo ka bërë kthesën ndeshjen e stome. Pjesa e parë nuk do të rezervonte gola për ta, por në të dytën kanë arritur të tundi rrjetën 2 herë. Kështu kryeqytetasit kanë marrë 3 pikët kundër Tërbunit, të cilat janë mjaft të vlefshme për ecurinë e tyre në këtë sezon.

Ndërkohë befasia vjen edhe nga Elbasani në grupin B. Këta të fundit kanë shpërthyer në gola takimin e sotëm, ku kanë shënuar jo pak por 4 herë në portën e Ilirisë. Një fitore mjaft e rëndësishme në transfertë kjo për skuadrën e Elbasanit, që po ashtu si Dinamo ka prekur fundin dhe rrezikon rënien nga kategoria. Megjithatë kjo ndeshje e sotme ndez shpresat për të arritur një ndryshim në ndeshjet e mbetura./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

Play out, Grupi A

Dinamo – Burreli 2-0 | Ortolan 53’, Kolgega 74‘

Veleçiku – Egnatia 1-1 | Bega 11’ / Bala 27’

Play out, Grupi B

Turbina – Oriku 1-0 | Koldashi 49’ (p.)

Shënkolli – Devolli 1-1 | Gega 5’ / Nallbati 15’

Iliria – Elbasani 2-4 | Pasha 53‘, Zira 81‘ / Karati 24’, Balla 28‘, 59‘, Nuri 72‘

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.