Kategoria e Parë mëson shortin, ja kalendari i plotë

0

Kategoria e Parë nis më 9 shtator dhe sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u hodh shorti, që përcaktoi edhe rrugëtimin e skuadrave gjatë këtij kampionati.

Në grupin A favorite e detyruar është Vllaznia, që duket se nuk ka rivalë, pasi skuadrat e tjera janë ende pa organizuar, duke përjashtuar Besëlidhjen.

Në grupin B beteja do të jetë e egër, sepse ka disa klube që e duan ngjitjen në Superiore dhe po punojnë seriozisht, duke nisur nga Besa, Egnatia, Bylis e Apolonia.

Grupi A

JAVA 1, 9 shtator 2018

Dinamo – Veleçiku
Besëlidhja – Burreli
Vllaznia – Korabi
Erzeni – Iliria
Shënkolli – Vora

Grupi B

JAVA 1, 9 shtator 2018

Pogradeci – Besa
Tomori – Lushnja
Orikumi – Elbasani
Egnatia – Bylis
Turbina – Apolonia

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.