Kategoria e Parë/ Maliqi debuton me surpriza kundër Lushnjes, nuk gabon Besa dhe Bylisi

0

Ka nisur ditën e sotme sezoni i ri edhe në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar. Golat nuk kanë munguar, por as surprizat në rezutate. Apolonia e ardhur nga elita mposhtet minimalisht në shtëpi nga Erzeni. Ndërkohë Besa dhe Bylisi e kanë nisur me këmbën e mbarë kampionatin e tyre, duke fituar respektivisht 2-1 me Turbinën dhe 0-2 me Besëlidhjen.

Një debutim surprizë ka qenë ai i Maliqit. Këta të fundit luajnë për herë të parë në Kategorinë e Parë, ku e fillojn me festë. Maliqi e ka mbyllur me rezultatin 2-0 ndeshjen e sotme kundër Lushnjes, duke marrë kështu tre pikët e para për këtë sezon./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Kategoria e Parë, java e parë:

Apolonia 0-1 Erzeni

Besa 2-1 Turbina

Besëlidhja 0-2 Bylis

Butrinti 1-0 Pogradeci

Maliqi 2-0 Lushnja

Shkumbini 2- 1 Vora

Tërbuni 0-0 Burreli

Tomori 0-2 Korabi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.