Kategoria e Dytë nis të dielën, publikohet kalendari

Të dielën do të nisë sezoni i ri për Kategorinë e Dytë në Shqipëri, ose niveli i tretë i futbollit. Do të jenë 28 skuadra në start, të ndara në dy grupe, ndërsa për herë të parë në histori Elbasani do të luajë në nivel kaq të ulët. Klosi dhe Spartaku i Tiranës janë klubet e rinj që ngjiten në këtë kategori, pas triumfit të sezonit të shkuar në Kategorinë e Tretë.

Janë pjesë e së Dytës edhe Skrapari e Kevitani, që në fakt nuk duhej të ishin, por ka pasur një tolerim nga Federata Shqiptare e Futbollit, për të evituar shkrirjen e këtyre klubeve.

KATEGORIA E DYTË 2017/18

GRUPI A

GRUPI B

Kalendari_Kat_e_dyte_Grupi_A

Kalendari_Kat_e_dyte_Grupi_B

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online