Kastrioti me plan afatgjatë, zyrtarizon edhe një portier

0

Kastrioti ka afruar disa elementë të rinj gjatë kësaj vere, duke menduar edhe për të ardhmen. Një prej elementëve të afruar është portieri Bruno Puja, i cili është formuar te Besa e Kavajës dhe ka luajtur edhe me ekipin e parë.

“Portieri Bruno Puja është lojtari më i ri i Kastriotit. 19-vjeçari kavajas, pjesë e ekipeve kombëtare, ka firmosur ditën e sotme një kontratë tre-vjeçare me Kastriotin”, njofton klubi krutan përmes faqes zyrtare në “Facebook”.

Puja iu bashkua Kastriotit që në ditët e para të stërvitjes dhe më pas u zhvendos edhe në Bullgari gjatë fazës përgatitore. I riu e ka bindur trajnerin Plori dhe tashmë ka nënshkruar me krutanët.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.