Kanë trukuar ndeshjet e tyre në kampionat, vjen dënimi me ulje pikësh për skuadrën e Superligës në Serbi

Në Serbi është një fenomen që nuk njeh shërim ai i trukimit të ndeshjeve. Pavarësisht se UEFA përgatit raporte në çdo vit për këtë problem serioz, rastet nuk po vijnë në ulje. Vetë Federata e Futbollit në Serbi është munduar që të marrë një masë ndëshkuese, megjithëse nuk ishte shumë e ashpër.

Ajo ka dënuar ekipin e Superligës, elitës së futbollit në Serbi, Kolubara. Këtyre të fundit i janë zbritur 9 pikë nga renditja dhe tani duhet të luftojnë për mbijetesë. Gjithashtu janë dënuar me gjobë edhe dy ekipe të tjera. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online