Kamza merr portier të ri, largohet Halilaj?

0

Kamza ka nisur merkaton dimërore dhe goditja e parë është ajo e portierit Ilir Avdyli, “ish” i Tiranës. Lajmin e publikon GazetaOlle, që e konsideron zyrtare lëvizjen, edhe pse nga Kamza nuk ka asnjë njoftim për momentin.

Pjesë e Tiranës në sezonin 2015/16, portieri 27-vjeçar shkoi në Kosovë te Llapi sezonin e shkuar dhe këtë verë kaloi te Shkëndija e Tetovës.

Aty ishte pjesë e ekipit në kupat e Europës, duke qenë në stol në çdo takim, por më pas në kampionat nuk ka luajtur asnjë minutë, pasi Zahov është i paprekshëm.

Afrimi i Avdylit me shumë gjasa do të nxjerrë jashtë planeve të Kamzës Argent Halilajn, vlonjati i cili u cilësua fajtor nga klubi për humbjen ndaj Luftëtarit dhe u ul në stol në ndeshjen pasardhëse.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.