Kampionati kosovar, ka paqe që në start!

0

Sot ka nisur kampionati kosovar i futbollit dhe në fushë ishin Ferronikeli dhe Trepça ’89, që kanë barazuar me rezultatin 1-1 në ndeshjen hapëse të Ipko Superligës.

Ndeshja u luajtur në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Fillimi i lojës i takoi vendasve, të cilët rrezikuan disa herë, por që pa arritur ta gjejnë rrugën e rrjetës.

Megjithatë, goli nuk vonoi dhe në minutën e 17-të ishte Mendurim Hoti, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Arbër Prekazit.

Fazlliu iu afrua golit të dytë, ashtu sikurse edhe Rexha do të realizonte, por arbitri anuloi për pozicion të parregullt.

Në pjesën e dytë, miqtë nga Mitrovica u zgjuan dhe barazuan me anë të Gëzim Rusit (55?), i cili shënoi gol të bukur.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.