Kalendari/ Kush e rrezikon Superioren me “Play-Out”? Mes Bylisit dhe Vllaznisë, këto do të jenë përballjet

Nga Klaudio Ndreca

Bylisi dhe Vllaznia do të luftojnë deri në ndeshjen e fundit së bashku, për të mos mbërritur te vendi që të dërgon në “Play-Out”. Pikërisht atje ku rrezikohet i gjithë kampionati për të luajtur finalen e fundit që nëse humbet, atëherë të dërgon në Kategorinë e Parë.

Për momentin ballshiotët janë katër pikë larg shkodranëve, duke mbajtur vendin e shtatë që të lë pjesë të Superiores dhe elitës së futbollit në Shqipëri edhe për sezonin tjetër. Por kalendari do të nisë më vështirë për Bylisin në këto gjashtë javë të fundit, teksa me Kukësin dhe Partizanin pritet lënia e pikëve. Ky është momenti i fundit i Vllaznisë për të mos gabuar me hapat e saj ose në të kundërt kujtimet e hidhura të së shkuarës do të kthehen. /Sport Ekspres/

Ndeshjet e Bylisit

Ndeshjet e Vllaznisë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online