“Ka reagime të çmendura, është përbindësh”! Haland tregon mbrojtësin që nuk e ka kaluar dot

0

Aventura e Haaland nuk ka nisur akoma tek Manchester City, megjithatë drejtuesit e klubit si dhe tifozët presin shumë prej norvegjezit. Vitin e kaluar, në Dortmund, Haaland ishte një nga sulmuesit më të mirë të Bundesligës, duke u shkaktuar shumë probleme mbrojtësve.

Por në një intervistë së fundmi për ESPN, talenti i Manchester City deklaroi se nuk ka fituar asnjë duel me Virgil Van Dijk. “E dini sa i gjatë është, sa i fortë është, sa i shpejtë është, ka reagime të çmendura. Nuk mendoj se kam fituar as edhe një duel me të, sepse ai është një përbindësh”, tha Holland në një intervistë për ESPN. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.