Ka fituar vëmendjen e Europës/ Jadon Sancho parakalon Messin & Ronaldon, shihni statistikat e çmendura

0

Pak ditë më parë Jurgen Klopp deklaroi hapur se do të pranonte një shkëmbim kokë më kokë mes Sancho dhe Momo Salah. Një reagim që deri diku u prit çuditshëm duke parë lakminë që kanë disa skuadra për aftësitë e sulmuesit egjiptian. Por nëse kthejmë sytë pas dhe shohim çfarë ndodh me Sancho, atëherë vërtet besojmë se Klopp ka të drejtë.

Sipas statistikave, Jando Sancho është 20 vjeçari më i mirë në historinë e futbollit duke surprizuar kështu edhe paraqitjet e dikurshme të Messit e Ronaldos. Sulmuesi i Dortmund në 90 ndeshje të luajtura me ekipin e parë ka realizuar 31 gola dhe plot 42 asistime. Ndërkohë në moshën që është sot Jancho, Messi regjistron 70 ndeshje të luajtura nga të cilat 26 gola të shënuar dhe 8 asist. Teksa podium mbyllet me Ronaldon i cili ka shënuar 16 gola dhe ka realizuar 16 asiste në 107 ndeshje. Kështu që mos u çudisni nëse rekorde të tjera thyhen nga ky djalosh./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.