“Juventus, merr Mauro Icardi-n”! Këshilla e dhënë nga Sabatini: Edhe 50-vjeç do të shënojë 25 gola

0

Ëalter Sabatini, njohësi i mirë i futbollit italian ka këshilluar Juventusin që të marrë Mauro Icardin. Teksa flet për sulmuesin argjentinas, Sabatini shprehet se lojtari do të shënojë 25 gola edhe kur të jetë 50-vjeç pasi e njeh fare mirë Serinë A.

“E shoh shumë mirë Icardin te Juventusi. Unë e kam pasur tek Interi lojtarin, Mauro është një baba i shkëlqyer dhe në fushë arrin ta kuptojë më përpara se të gjithë se ku do shkojë topi. Po flasim për një futbollit që do të shënojë 25 gola edhe kur të jetë 50 vjeç”, tha Sabatini. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.