Juventus arrin marrëveshjen me Vlahoviçin, tifozët e Fiorentinës nuk ia falin “tradhëtin”: Je armik i përjetshëm

0

Sipas raportimeve të mediave italiane, Juventusi ka arritur marrëveshjen me Dushan Vlahoviçin. Bardhezinjtë do të derdhin 75 milionë euro në arkat e Fiorentinës për të siguruar kartonin e sulmuesit serb, i cili këtë sezon nuk di të ndalet me golat e shënuar.

Por rivaliteti i madh mes dy klubeve të përfshira në këtë trasferim nuk mund të lërë pa përfshirë edhe tifozët. Mbështetësit e Fiorentinës nuk ia falin tradhëtinë Vlahoviçit dhe këtë kanë vendosur t’ja tregojnë me gjeste.

Tifozët vjollcë kanë shpalosur një baner në ambinetet pranë stadiumit, ku shkruhet: “Vlahoviç, mercenar modern, armik i përjetshëm i Firences”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online