“Ju nuk jeni për të luajtur as në Serie B”! Gazetari italian i kthehet Murinjos për Kumbullën: Te Shqipëria është fenomen, si shpjegohet?

0

Mourinho po vazhdon që t’i demoralizojë lojtarët e tij që humbën në shifrat 6-1 ndaj Bodo Glimt. Mediat prestigjoze italiane kanë raportuar fjalët e thëna prej tij para lojtarëve: “Këtu mes jush ka futbollistë që nuk e meritojnë që të luajnë as në Serie B dhe as në Norvegji”. Ky komunikim kaq i rëndë ka marrë përgjigjen e gazetarit italian, Sandro Sabatini.

“Mourinho ka marrë përgjegjsinë mbi vete, por pastaj ia vendosi gjithë fajin djemëve. Një gabim serioz komunikimi që del dhe ua thotë mediave, nuk e prisja prej tij. Mendoj se është problem edhe sesi i stërvit futbollistët. Kumbulla është fenomen te Shqipëria, nuk e la Leëandoëskin që të prekte një top, por me Bodo Glimt i la sulmuesit që t’i kalonin nga të gjitha anët. Atëherë, si shpjegohet”, tha Sabatini. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.