Jepet verdikti në gjysmëfinalen e parë, Kosova mëson kundër kujt mund të luajë ëndrrën Euro 2021

0

Ka përfunduar gjysmëfinalja e parë sa i përket Ligës D të Ligës së Kombeve. Fusha ka dhënë verdiktin dhe ka qenë Gjerogjia ajo që ka mposhtur Bjellorusinë për të prekur kështu finalen. Rezultati minimal ka qenë i mjaftueshëm për të mbërritur objektivin, teska gjithçka u vendos shumë shpejt nga ai gol në minutën e 7 nga Okriashvilli, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Kështu Kosova mëson kundërshtarin që mund të ketë përballë, ndaj të cilit do të luajë për ëndrrën Euro 2021. Megjithatë më parë i duhet të kalojë me sukses sfidën e sotme në “Tose Proeski”. Maqedonia e Veriut dhe dardanët masin forcat sot në mbrëmjë për një triumf që ash shumë e dëshirojnë nga të dy krahët./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.