“Jam më i lumturi në botë pasi po luaj me Shqipërinë”! Jasir Asani: E dija, familja më tha se do të shënoja super gol

Shqipëria arriti të fitonte me shifrat 2-0 ndaj Moldavisë me golat e realizuara nga Asani dhe Bajrami. Kështu kuqezinjtë arrijnë të grumbullojnë tre pikë me shumë vlerë dhe mbajnë ende gjallë shpresat për kualifikim. Më poshtë gjeni intervistat e protagonistëve në Supersport:

Asani: “Kur mora ftesë për herë të parë nga Shqipëria, e gjithë familja më tha se shumë shpejt do të shënoja një super gol. Më kishte marrë malli shumë që të luaja në Tiranë, më ka munguar. Silvinjo më ka besuar dhe më dha shumë mbështetje. Jam më i lumturi në botë që po luaj me Shqipërinë, ishte ëndrra e fëmijërisë, këtë ndeshje nuk do ta harroj kurrë.

Gjimshiti: “Jam shumë i lumtur, jam bërë edhe baba. Kjo ndeshje kishte nevojë për durim, ne e kishim sot. Shqipëria tani ka më shumë vetbesim me topin. Dallohen nga bisedat tona, mes lojtarëve në kafe apo kur kemi kohë të lirë, të gjithë duan të shkojnë në Europian dhe kemi cilësi për të shkuar. Uroj që këtë herë të kemi edhe unë mundësi të shkoj në Europian”.

Hysaj: “Kjo skemë e Silvinjos na përshtatet më shumë. Nëse vazhdojmë kështu, të gjithë rivalët tanë do ta kenë të vështirë me ne. Silvinjo po na karikon shumë, ke lojtarët e stolit që po japin gjithçka në stërvitje. Rasti i humbur i Uzunit? I thashë me shaka, shpëtove se ishte offside, se ndryshe do e kishe punën keq”.

Nedim Bajrami: “Jam shumë i lumtur për golin e parë me Kombëtaren. Jemi të gjithë aty, po punojmë shumë dhe ndihemi mirë. Me Poloninë luajtëm mirë, na mungoi vetëm goli. Kemi marrë tre pikët sot dhe kemi Ishujt Faroe tani, nuk do të jetë e lehtë. Ky është pozicioni im i preferuar dhe jam i lumtur që shënova”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online