Ja sesi formohet lojtari i madh! Tjetër vlerësim i jashtëzakonshëm për Kristjan Asllanin: Dominoi të gjithë mesfushën

0

Lojtari i madh formohet nga mbajtja e vazhdimësisë e nivelit të lartë. Kristjan Asllani po e bën këtë gjë në çdo javë të Serisë A. Pas një goli me Interin në Serinë A dhe të gjithë komplimentave nga mediat, mesfushori nuk ishte lumturuar para kohe dhe të ulte marshin në një ndeshje si kjo e sotmja ndaj Salernitanës.

Përkundrazi, Asllani arriti të dhuronte një asist për Kutronen në barazimin me shifrat 1-1. Ndërkohë Calciomercato e ka vlerësuar lojtarin e Shqipërisë me notën 7: “Ishte dominues i mesfushës, shpiku asistimin për Cutronen”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.