Ja se kur do të vijë zyrtarizimi nga ekipi i MLS, Xhakomo Vrioni shkon përfundimisht në vendin ku mbyllen karrierat

0

Xhakomo Vrioni mund të quhet lojtari më i ri i Neë England Revolution. Marrëveshja është mbyllur mes ekipit të MLS dhe Juventus, për shifrën e 3.8 milionë eurove. Një shitje kjo që na ka befasuar jo pak.

Të gjithë prisnin shkëlqimin e Vrionit në nivelet më të larta pasi konkurroi denjësisht Adeyemi në elitën e Austrisë. Por në këtë moment, Vrioni vendosi të shkonte në MLS, i njohur ndryshe si kampionati ku mbyllin karrierën të gjithë lojtarët e njohur.

Së fundmi ishte Chiellini dhe Insigne që zgjodhën të shkonin në këtë kampionat. Sipas informacioneve të fundit, vizitat mjekësore dhe zyrtarizimi i lojtarit do të bëhet javën tjetër. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.