Asllani tjetër që shkojë te Milani bën bujë në Itali me deklaratën: Jam si Zlatan Ibrahimovic!

0

Dy Asllani u zyrtarizuan në të njëjtën ditë në Itali! Pasi Kristjani shkoi te Interi, nga krahu tjetër ishte Kosovare Asllani që përfundoi te Milani. Kjo e fundit ka bërë xhiron e mediave italiane me deklaratën e dhënë, duke e krahasuar veten me Ibrahimovic.

“Zlatan ka fituar gjithçka në karrierën e tij. Ka qenë i pabesueshëm, një lojtar i madh vecanërisht për Milanin. Të dy ne jemi fitues, shumë të lidhur me ekipet tona dhe duam që të fitojmë. Ky është mentaliteti që Ibrahimovic sjell te Milani, shpresoj që ta sjell dhe unë”, tha Kosovare Asllani. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.