“Italianët janë shqiptarë të veshur me Versace”, Edi Rama flet për finalen: Tiranë është një Romë e vogël, Feynord luan në transfertë

Edi Rama ka dhënë një intervistë në “Corriere dello Sport”. Kryeministri i Shqipërisë është shprehur se Feynord luan në transfertë në Tiranë dhe gjithë vendi ynë do të mbështesi Romën.

“Unë kam një shpirt italian, gjyshja ime kishte pak gjak venecian. Për mua italianët janë shqiptarë të veshur me Versace.

Feynord ka pak shanse të fitojë pasi si të thuash, luan jashtë shtëpisë, Tirana është një Romë e vogël. Kumbullën nuk e njoh, flasin mirë për të dhe është flamuri ynë”, tha Rama. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online