Ishte njeriu që e solli në Superiore, Nexhipi kërkon të marrë me vete edhe yllin e Kukësit

0

Agim Ibrahimi ishte afrimi i bujshëm i merkatos së një viti më parë, teksa do të shihej si një lojtar luksi për kampionatin tonë. Meritat për këtë transferim i kaluan të gjitha Nderim Nexhipit, i cili ishte njeriu që solli tetovarin në radhët e Kukësit.

Por duke ditur lidhjet dhe marrëdhënien mes tyre, Nexhipi po përpiqet ti shfrytëzojë dhe të marrë me vete yllin e verilindorëve. Ish-drejtori sportiv i kuksianëve ka firmosur për Ballkanin në Kosovë, që sipas “Infosport.mk” është futur në garë për të joshur Ibrahimin e për ta bërë pjesë të organikës së tyre për sezonin e ardhshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.