Ish-mesfushori i Milanit e kritikon Inzagin për Kristjan Asllanin, do më shumë minuta për shqiptarin: Nuk po them se është një prej…

Kristjan Asllani qëndroi në stol në ndeshjen ndaj Veronës dhe hyri në minutën e 70 të takimit, duke iu afruar golit me një goditje nga distanca. Por fakti i të qenit në stol, ka bërë që edhe ish-mesfushori i Milanit, Montolivio, të kritikojë trajnerin Inzagi për vendimin e tij.

“Kristjan Asllani luajti shumë pak. Nuk po them se është një nga më të mirët, por Inzagi duhet t’i japë më shumë mundësi lojtarëve të shprehen. Kam dyshime për Martinez sepse i duhet një sulmues me karkateristika të ndryshme, vetëm në këtë mënyrë bëhet lojtar i jashtëzakonshëm”, tha Montolivio. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online